środa, 18 kwietnia 2012

Wyróżnienie i poświąteczna zabawa

Muszę się pochwalić wyróżnieniem mojego bloga jakie dostałam od Agnieszki Czerkas. Wyróżnienie dostałam za pomysłowość i kreatywność:)) Dziękuję Ci Aguś niezmiernie jest mi bardzo miło...:)


Zgodnie z zasadami teraz ja mam wyróżnić 5 blogów mających poniżej 200 obserwatorów.
Moje wyróżnienie trafia do:
1. Pracowitego Słoneczka - za piękne maskotki, które szyje dla swoich dzieciaczków:)
2. Zamornik  - za pomysłowość, za poczucie humoru, za 1000 pomysłów na minutę:)
3. Marioli - za cudowne anioły z masy solnej które tworzy!:)
4. Maciejki - za piękne przedmioty które tworzy do własnego domu:)
5. Marty - za pracowitość i za piękną kuchnię którą stworzyła:))

A teraz kolej na zabawę świąteczną do której zostałam zaproszona przez Joasię :)
Należy napisać, bez jakich potraw nie wyobrażacie sobie śniadania lub obiadu w okresie Świąt Wielkiej Nocy, jeśli to specjał domu, można, a nawet trzeba pochwalić się przepisem :))  Takie wyzwanie należy też przekazać pięciu kolejnym, zaprzyjaźnionym blogom."

U mnie jest bardzo tradycyjnie: są babki, jest mazurek oczywiście dużo jajek w różnej postaci, żurek z białą kiełbaską, pasztety  ale przede wszystkim jest Trzęsionka - Święconka!! Jestem bardzo ciekawa czy u Was też jest ta potrawa robiona??? Moja mama robi ją na każde Święta Wielkanocne.

Przywykliśmy święconką nazywać to wszystko, co znajduje się w wielkanocnym koszyczku, ale to także… zupa - do dzisiaj tradycyjnie podawana w wielkanocną niedzielę, przygotowywana w oparciu o koszyczkowe wiktuały.
Bywa też nazywana chrzonem, chrzanówką, chrzoniącą, sodrą, sołdrą, krzonowiną, święceliną, a także żurem chrzanowym lub trzęsionką. Jest popularna w kuchni małopolskiej, ale prawdziwe bogactwo jej odmian znajdujemy w kuchniach góralskich.

Nie będę wyznaczać kolejnych osób bo już niektórzy zapomnieli o Świętach, ale jeśli ktoś ma ochotę skorzystać to niech się czuje zaproszony:) 
Pozdrawiam

10 komentarzy:

 1. Serdeczne gratulacje, Grodziu:))) a na temat potraw wolę się nie wypowiadać, hi,hi

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję wyróżnienia!!!
  Dziękuję, że przyjęłaś zaproszenie do zabawy. Ta trzęsionka, to chyba to co tutaj robią tylko jako chrzon ( wiem tylko tyle, że dają śliwki suszone, chrzan i nie wiem co jeszcze... ma to postać płynu) Ja nie pisałam o tym, bo tego nie robię. U Ciebie są potrawy podobne jak w domu rodzinnym mojego męża. Ściskam mocno :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję wyróżnienia;))) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. wow znaczy ja mam to umieścić na swoim blogu???? Się robi Guru. Pomyślę tylko komu to przesłać, coby się nie dublować w zaproszeniach:)do zobaczonka w sobotę/ oj tam od razu 1000:)/

  OdpowiedzUsuń
 5. ja się w takim razie zapraszam do Ciebie na Wielkanoc na przyszły rok bo trzęsionki nigdy nie jadłam:(

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję wyróżnienia!

  OdpowiedzUsuń
 7. gratuluje i bardzo dziekuje;-)))))sobota aktualna , mam nadzieje ,ze nic nie stanie na przeszkodzie....bo ostatnio mam jakos pod górkę;-( POZDRAWIAM SERDECZNIE.

  OdpowiedzUsuń
 8. GRATULUJĘ wyróżnienia!!!:)
  I bardzo dziękuję za wyróżnienie mojego bloga:)
  Pozdrawiam ciepło:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pewnie jakbym miała mniej niż 200 obserwatorów to byś mnie też wyróżniła.. ale sie niestety nie załapałam, bo mam 240 ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. bardzo Ci dziękuję wyróżnienia ale pracowitość to małża była... moje dopingowanie nie mylić z wierceniem dziury w brzuchu haha... ;)
  i Tobie gratuluję wyróżnienia :)
  :* zostawiam i ciepłe pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za miłe słowa:)